Opis kandydata

Udostępnij:

Dawid Mazur, Paweł Malisz, Patrycja Gajda, Mikołaj Białek

Zoptymalizowanie pory snu przy pomocy aplikacji mobilnej Sleeasy

18 lat, Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego i Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy

Opiekun naukowy: Krzysztof Kliś, Marek Braun

Założeniem projektu jest stworzenie aplikacji umożliwiającej optymalizację snu. Ma ona pomagać w ustalaniu czasu zasypiania oraz wystarczającej ilości snu w zależności od stanu psychofizycznego człowieka w danym dniu. Użytkownik podaje informacje o aktywności fizycznej, poziomu stresu i zmęczenia, planowanych zajęć na dzień następny itp. Aplikacja analizuje odpowiedzi i wyznacza parametry snu na kolejną noc. Będzie to system samouczący, dostosowujący się do konkretnego człowieka. Długoterminowe dane pozwolą na wszechstronną analizę pozwalającą wyciągnąć praktyczne wnioski sugerujące zmianę złych nawyków i wdrożenie zdrowego stylu życia.

 

Jak Wasz innowacja może zmienić świat?

Innowacyjność naszego rozwiązania opiera się na zauważeniu możliwości poprawy jakości życia, poprzez wprowadzenie zmian w codziennej czynności snu. Projekt ten korzysta z najnowszych dostępnych technologii, co przekłada się na nadzwyczajną jego efektywność. Duża część społeczeństwa ma na celu zapewnienie sobie jak najlepszego komfortu życia, często zwanego lepszym jutrem. Osiągnięcie tego jest możliwe wtedy i tylko wtedy gdy zwrócimy uwagę na każdy drobny fragment życia, na każdą chwilę, którą wypełniamy wieloma czynnościami takimi jak właśnie sen, którym to zajęliśmy się w pierwszej kolejności naszego pomysłu na wielki eco-system aplikacji wyznaczających nowy standard życia.