Opis kandydata

Udostępnij:

Jakub Flaczyk, Adrian Szymański

ERF Susan Experimental Rockets Family

II L.O im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Opiekunowie naukowi - Stanisław Lota, Adam Wójcik

Nasz projekt skupia się na skonstruowaniu rakiety hybrydowej osiągającą pułap 5-15[km]. Rakieta Susan 3 jest naddźwiękową rakietą jednostopniową wielokrotnego użytku. Do jej budowy używamy kompozytów oraz specjalnych stopów aluminium wykonywanych na nasze zamówienie. Za dostarczenie materiały odpowiedzialny jest nasz parter: Firma Telka S.A, natomiast innowacyjny komputer pokładowy realizowany jest przez współpracę z firmą EL-Piast. 

Jak Wasza innowacja może zmienić świat?

SERF Space Program to projekt badawczo rozwojowy powstały 15.05.2018r. dzięki współpracy ucznia II LO w Oleśnicy- Jakuba Flaczyka z lokalnymi przedsiębiorcami, firmą Telka oraz El-Piast.

Zajmujemy się projektowaniem oraz budowaniem rakiet stratosferycznych i suborbitalnych. W naszych konstrukcjach stawiamy na autorskie rozwiązania, począwszy od kompozytu przez elektronikę aż do silników. Opracowaliśmy dwa modele silników na paliwo stałe, nasze obecne rakiety są napędzane przez silniki hybrydowe TMP4. Obecnie pracujemy nad wyciśnięciem ostatnich soków z TMP4 oraz nad silnikiem nowej generacji, nad pionierskim rozwiązaniem - HPRE30. Jest to silnik z wielokrotnie zmniejszoną degradacją dyszy silnika oraz cechujący się znacznie większą mocą - około 30kNs. W lipcu 2018r. prowadziliśmy rozmowy z Polską Agencją Kosmiczną oraz Kancelarią Premiera. Od Czerwca 2019 rozpoczęliśmy oficjalnie współpracę z firmami: Near Space Technologies, SatRevolution oraz Stolmat.