Opis kandydata

Udostępnij:

Bernard Cesarz, Jean Rauber, Damian Legutko
 
Calmguard - urządzenie do walki ze stresem

I L.O. im. dr Władysława Gębika w Kwidzynie, Gdanskie Liceum Autonomicznego i II L.O. im Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Opiekun naukowy - Norbert Cesarz

Zamierzamy skonstruować urządzenie, które umożliwi monitorowanie oraz wpływanie na tętno użytkownika. Pozwoli to między innymi na zmniejszenie stresu przed ważnymi wystąpieniami. Urządzenie będzie ubierane na nadgarstek, po wewnętrznej stronie ręki. Wpływanie na tętno użytkownika będzie możliwe, dzięki wibracjom imitującym bicie serca, z wybraną częstotliwością. Nasze urządzenie będzie miało działanie takie samo jak rytm muzyki, którego skuteczność potwierdza wiele badań. Mnogość zastosowań naszego pomysłu oraz niskie koszty jego budowy, znacząco ułatwią dotarcie do potencjalnych klientów w przyszłości.

Jak Wasza innowacja może zmienić świat?
 
Calmguard to urządzenie zakładane na nadgarstek, które uspokaja użytkownika za pomocą delikatnych mechanicznych wibracji, co jest zdrową alternatywą dla antystresowych farmaceutyków. W dwudziestym pierwszym wieku problem stresu jest bardzo poważny (regularnie doświadcza go większość populacji) i nierzadko jest przyczyną poważniejszych chorób. Calmguard może pomóc z tym problemem walczyć. Jego prosta i wygodna budowa pozwala na swobodne użytkowanie go przez pracowników, uczniów i innych zainteresowanych, a przystępna cena na dotarcie do szerokiego grona.